Frézování kovu

Využívaná metoda

Ve strojírenství je potřeba vyrábět všemožné předměty, přičemž vždy musíme k výrobě zvolit metodu, která dosáhne toho, že výrobek bude mít požadované parametry a výroba bude za dobrou cenu, protože každá firma potřebuje samozřejmě vydělávat. My se dnes podíváme na frézování, protože to je v oblasti obrábění jednou z nejvyužívanějších metod. Postupem let se dost změnili frézy, protože už se moc nevidí, že by u nich stál frézař, který stroj ovládá ručně.

strojní nástroje

Nyní totiž ve společnostech většinou uvidíme CNC stroje, přičemž ty dosahují vyšší produktivity. Jestliže se dobře naprogramují a seřídí, tak můžou vyrábět jeden vyhovující kus tolerancím za druhým. Ta http://www.daimond.cz/ ková víceosá centra můžou navíc obrobek všemožně naklápět, což zajistí výrobu i dost složitých obrobků. Navíc podporují výkonné chlazení speciální kapalinou, což umožňuje obrábět za ještě vyšší rychlostí, protože nepřesáhneme maximální teplotu pro daný nástroj.

Vhodné nástroje

U každého nástroje se počítá geometrie břitu, protože ten musí hladce odebrat třísku a odvést ji pryč, přičemž tohle se děje stále dokola. Samozřejmě dle daného nástroje musíme volit vhodné otáčky a posuv. Kromě rychlosti obrábění musíme také dbát na životnost nástroje, protože nadměrné opotřebení znamená samozřejmě vyšší výdaje. Našim cílem je naopak abychom dosáhli co nejnižších nákladů, přičemž pomůžou nám v tom frézy z kvalitních materiálů s dobrou životností.

čelní fréza

Příkladem jsou čelní válcové frézy I-nastroje, které se hojně využívají, takže jestli nějakou potřebujete i Vy, tak tato společnost je ideální volbou. Výběr mají opravdu široký, přičemž nabídka je zastoupena z velké části nástroji z rychlořezné oceli HSS. Ta oproti běžné legované dosahuje až několikanásobné životnosti a je vhodná až do obráběcích teplot okolo 900 °C. Nechybí ani velká nabídka všemožných rozměrů, protože přeci jen každému se hodí nějaký jiný.