Jak se cítíte pod přikrývkou z dutého vlákna

Vzduch uvnitř vláken dělá divy

Přikrývek a polštářů existuje několik druhů a každé řešení, každý materiál vám poskytne jiné vlastnosti. V současné době však mezi těmito výrobky kraluje duté vlákno. Tato technologie napodobuje ptačí peří, možná jste si někdy všimli, že peří ptáků, tedy lépe řečeno hlavní nosný osten, je dutý, a to není náhoda. Vzduchová výplň umožňuje lépe udržet ptákům tělesné teplo a tím přispět k tomu, že opeřenci i v zimě, v silných mrazech přežívají bez problémů.

moderní ložnice

Vzduch uvnitř vláken ze syntetických materiálů vytváří podobný efekt a díky tomu přikrývky mohou v zimě hřát a v létě chladit. Vzduch je zároveň velmi lehký a tak vaše přikrývka nebude muset být tak těžká, abyste se pod ní cítili komfortně.

Rozměry přikrývek

Klíčové pro zakoupení vhodných přikrývek není jen materiál, ale i rozměry. Obvyklá šíře je 140 cm, u francouzských přikrývek 200 cm. Ty jsou určené zejména pro páry, ale mohou uspokojit i náročné jednotlivce, kteří mají rádi pod přikrývkou dostatek volného prostoru.

Problematická bývá volba délky přikrývek, protože pokud si vyberete příliš krátkou, http://www.varhany.org/o_kratkaoktava.html mohou vám v noci vyčuhovat chodidla ven a bude vás to zbytečně budit. Někteří lidé to řeší tak, že si vytvoří na spodní straně deky kapsu, kam chodidla zastrčí, a ta pak nevylézají ven, ovšem k tomu potřebujete přikrývku delší, například 220 nebo 240 cm.

pohled do ložnice

Můžete je prát

Když jste měli doma duchnu z prachového peří a rozlil se vám na ni čaj nebo káva, mohlo jít o velmi dramatické situace, protože vám bylo jasné, že nemůžete jen tak popadnout peřinu a nacpat ji do pračky. Jednak se tam díky svému objemu nejspíš nevešla, a pak vyprat prachové peří znamenalo peřinu značně znehodnotit. A běhat do čistírny kvůli každé rozlité kávě? To přece nemáte zapotřebí. U dutého vlákna je to jinak, tam si klidně kávu na přikrývku vylijte, protože je velmi snadné ji vložit do pračky a ihned ji vyprat.