Jaké revize v domácnosti mají smysl


Kdyby vám někdo z podomních prodejců či nabídek služeb nabízel, že vám bude revidovat stav vaší malby v obýváku, zda není moc zašpiněná a nepotřebuje již vymalovat, anebo revidoval váš koberec, zda již nezapáchá a nejsou na něm vyšlapané cestičky, takže bude třeba jej důkladně vyčistit, tak se jen zasmějete a s udiveným výrazem ve tváři naznačíte, že toto přece dokážete zjistit sami. Nepotřebujete k tomu žádného rádoby odborníka.

bleskový výboj

Některé revize v domácnosti však smysl mají.

Plynové spotřebiče – revize plynového kotle a karmy je nutné provádět pravidelně, protože tu může dojít k požáru či dokonce výbuchu plynu, a v ohrožení je nejen život váš, ale i dalších obyvatel bytu či domu.

Komínová tělesa – riziku vzniku požáru lze předcházet i revizí komínových těles a jejich čištěním.

Vzduchotechnika – zejména v panelových domech proniká do vzduchotechniky ve stoupačkách mastný prach, a ten může být opět příčinou požáru nebo výbuchu.

elektrická zásuvka

Elektrické rozvody, svítidla a spotřebičeelektro revize jsou povinné ze zákona pro firemní subjekty, to však neznamená, že v domácnostech je tato činnost zbytečná. Právě naopak, doporučuje se nechat prověřit nejen elektrické vodiče, zásuvky, vypínače, rozvodné krabice a další koncové prvky elektroinstalace, ale i samotné spotřebiče a tělesa svítidel. http://www.trevos.cz/vyuziti/potravinarstvi

Hromosvody – máte-li na domě hromosvod, měl by jej elektrikář také prověřit. Poškozený hromosvod může být dokonce větším nebezpečím, než když na domě žádný není, a to kvůli vysokému přechodovému odporu, který může na některých místech zažehnout ničivý požár.

Nouzové osvětlení – v objektech s větším výskytem osob je doporučována instalace nouzového osvětlení s vlastním napájecím, zpravidla záložním bateriovým zdrojem. Revize těchto zařízení je také nutná, jinak se na ně nelze stoprocentně spolehnout a v případě výpadku elektřiny může jejich selhání být příčinou i smrtelných úrazů.