Na drahé věci nemíváme

Pokud si my lidé jdeme nakoupit do samoobsluhy docela běžné věci, obvykle to finančně zvládáme. Na to nám stačí hotovost nebo platební karta v peněžence, případně nějaký jiný moderní platební nástroj, třeba mobil, a tak jenom projdeme obchodem, vezmeme si z regálů to, co chceme, zaplatíme a odcházíme. Nebývá v tom žádné věda, pokud nejsme vysloveně chudí, tak, že musíme opravdu počítat doslova každou korunu.

africká peněženka

Ve výše zmíněné situaci tedy problémy nebývají. Ale někdy jindy ano. A to především tehdy, když nás čeká nějaká neobvykle vysoká platba. Protože všichni víme, jak se věci mají – zatímco ze svých výdělků nebo jiných příjmů dáme pár desítek až set korun dohromady obvykle lehce, s naspořením si statisíců nebo třeba i milionů už to tak prosté nebývá. A i takto velké částky musíme my lidé někdy zaplatit. Třeba když si kupujeme dům, byt nebo nějakou jinou nemovitost nebo něco podobně drahé a možnosti běžných lidí často přesahující.

exotická měna

Jenže třeba bydlení si někdy v životě zkrátka pořídit musíme. A další velké výdaje také nejsou vyloučené. A proto se někdy sháníme po dalším zdroji peněz, který by nám je pomohl financovat. A je pochopitelné, že máme-li zaplatit v krátké časové lhůtě takovou spoustu peněz, nesháníme se po dalším vedlejším pracovním poměru. Ne proto, že bychom byli líní, ale proto, že tím se zmíněné velké peníze dost rychle nevydělají.

Když sháníme rychle velké peníze, sháníme prostě půjčku. A někdy ji sháníme skutečně hodně dlouho a hodně složitě. Čím menší totiž máme příjmy, tím méně je pravděpodobné, že by nám někde velké peníze půjčili, a ani záznamy v registrech dlužníků žadatelům o půjčku zrovna neprospívají. A tak se často musí využít hypotéka bez dokládání příjmů od nebankovní společnosti, aby člověk se svou žádostí o půjčení peněz uspěl. A lze mluvit o štěstí, že se aspoň u takové nebankovní hypotéky často bez potíží uspěje.