Není třeba žít chudě

Teoreticky by se dalo říci, že kdo nemá peníze, měl by se adekvátně své situaci uskromnit. Měl by omezit své výdaje tak, aby s penězi vyšel, případně by měl s placením čehokoliv přestat, když nemá finanční prostředky žádné. Jenže všichni dobře víme, že ono to v reálném životě zase až tak prosté není. Když peníze dojdou, je sice úspornější styl život na místě, jenže všechno má své meze. A za něco se každopádně i v té největší tísni platit musí. Každý musí dejme tomu platit náklady spojené se svým bydlením, aby nakonec neskončil na ulici, každý musí aspoň něco jíst a do něčeho se obléknout. Nějaké peníze se tedy vždycky utratit musí, i když je dotyčný třeba zrovna nemá.

USA dolary

Ale utrácet něco, co nemáme, pochopitelně nejde. A tak je třeba si i v tísni nejvyšší peníze sehnat. I kdybychom si je měli od někoho půjčit.

A taková půjčka vlastně není ani trochu špatný nápad. Tedy pokud si ji bere někdo zodpovědný, někdo, kdo se tu zadluží jenom natolik, aby dokázal dostát svým závazkům, tedy splatit to, co dostane, i s úroky a poplatky. Jenom kdyby tak ještě člověk věděl, kde si o půjčku zažádat, aby ji také dostal.

US dolary

Ne, to není vtip. Jsou jak půjčky, které my lidé v tísni dostaneme snadno, tak i ty, které se získávají jenom obtížně a pro mnohé z nás jsou tudíž klidně i zcela nedostupné. A proto by se mělo vědět, že zatímco někdo uspěje klidně i na první pokus v bance, jiný, ten s nízkými příjmy, záznamy v registrech dlužníků a dalšími nedostatky, se může spolehnout snad jedině na to, že mu pomůže nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru. A to proto, že zde se právě zmíněné záležitosti moc neřeší. Tady se dává záruka splácení ve formě zástavy nemovitosti, a kdo tuto podmínku splní, má vystaráno. Což je pochopitelně dokonalým řešením problémů těch, kdo jsou na tom opravdu zle. A kdo by jinde těžko nalezli pomocnou ruku.