Převoz zboží

Pokud jste nikdy nepracovali v něčem podobném ani neviděli ve filmu či na exkurzi, zkusím to nastínit. Už do výrobní haly přivezou například kusy železa a ty se musí dopravit ke stroji, třeba k lisu, kde z něj lisař udělá polotovar. Ten pak hází do beden, které když jsou plné jsou opět převezeny k dalšímu lisu, a tak stále dokola, dokud není výrobek připraven k odeslání ven. To vše se děje za neustálého převážení sem a tam. A dělat to po bednách je zdlouhavé. Takže ty bedny se vždy ukládaly na dřevěné a těžké europalety. Bývaly i poloviční, železné.

paletzy se zbožím

Ty dřevěné byly z masivního dřeva, vždyť musely něco vydržet. Takže k váze zboží bylo nutno připočítat i tuto podložku. Europaleta vypadá tak, že na šesti hranolech vysokých asi patnáct centimetrů jsou přitlučeny desky, aby vznikla ložná plocha. Na hranolech je proto, aby jej mohl dělník nabrat na ližiny takzvané „ještěrky“, což je vozík, na kterém se zboží i s paletou zvedne a převeze kam třeba.

dřevěné palety

Nuže tak nějak to vypadá. Na těchto paletách se převáží všechno možné, potravinami počínaje a železem konče. A nyní si představte, že místo dřevěných palet by nastoupily nějaké jiné.

Plastová paleta nahradí jak dřevěné, tak i ty železné. Pevnostně je totiž stejná, ale rozhodně váží méně. A nehrozí žádné třísky v dlani, když ji berete bez rukavic. Takže výhody jsou jasné. A to nerozebírám pevnost, protože u těch dřevěných časem docházelo k uvolňování ? jednotlivých desek, vždyť také musely něco unést. Toto se u plastových palet nestává. Jejich pevnost je prostě vyšší.

Tyto plastové palety se vyrábějí v několika druzích a také v několika barvách. To, že jsou v různých rozměrech snad ani není třeba psát. Takže pokud jsou třeba menší palety na méně zboží, není zde problém a odpadá tahání škaredých rezavých a těžkých. Pokud jste dočetli až sem a rádi byste pro svůj podnik také takové palety chtěli, tak nepátrejte, kde je sehnat. Pouze klikněte na odkaz zde a jste ihned na katalogu těchto výrobků. Můžete směle objednávat.