Pronájem vozidla čerstvě po autoškole

Čerství absolventi autoškoly bývají velmi šťastní, protože se konečně dočkali toho slastného pocitu mít oprávnění kdykoli usednout za volant a vydat se vozem za svými cíli. Mít řidičák je totiž svým způsobem něco jako výhra v loterii. Za socialismu byla ta výhra trochu zkalena tím, že valná většina mladistvých řidičů neměla možnost mít svůj vlastní vůz a byla závislá na tom, zda jim auto půjčí jejich rodiče (pokud jej měli k dispozici i oni). Dnes je situace mnohem snazší. Nemusíte mít ani vlastní vůz, ani spoléhat na své příbuzné, můžete si jej pronajmout např. v půjčovně aut v Praze.

jízda autem

Pronájmy osobních aut mají jednu podstatnou výhodu – nepotřebujete totiž vůbec nic záhadného řešit. Jediné, co je po vás požadováno, je zmiňovaný řidičák, vratná kauce a samozřejmě částka za pronájem. Musíte si pečlivě prostudovat smluvní podmínky a doporučujeme vám zároveň si sjednat pojištění, to kdybyste nedopatřením vozidlo poškodili při nehodě nebo např. při nakládání nákladu. O technický stav auta se zajímat nemusíte, stejně tak o jeho provozní záležitosti, jako je platnost STK, dálniční známka, stav pneumatik, brzdové kapaliny či rozvodového řemenu. O to vše se stará půjčovna a postará se i o to, kdyby vás vůz někde cestou nechal viset a bylo nutné zajistit odtah.

jízda po dálnici

Vozidla z půjčoven se vyplácí i lidem, kteří se zdráhají pořídit si vlastní auto. Kupříkladu pokud někdo dojíždí do zaměstnání městskou dopravou a nákupy obstarává přes e-shopy s dovozem přepravními společnostmi, a potřebuje jen občas o víkendu či v průběhu dovolené vyjet autem, je levnější využít pronájmu, než kvůli tomu kupovat nový vůz nebo ojetinu, která pak bude vyžadovat další finanční investice. Navíc odpadají veškeré technické starosti a platby s tím spojené včetně povinného ručení, odpadá i výstavba garáže či garážového stání, výměna pneumatik atd.