Data stále po ruce

Cloud

Jsou soubory, na kterých si třeba pracujeme na počítači doma, takže je nepotřebujeme využívat někde jinde. Je však nutné zmínit, že bychom si měli vše, co pro nás má nějakou cenu poctivě zálohovat, protože z takového porouchaného harddisku sice je často možné data dostat, ale stojí to nezanedbatelné peníze, a navíc to nebude hned. Jsou však i situace, kdy potřebujeme třeba na nějakém projektu pracovat na více místech.

internetový cloud

Příklad je nějaká práce do školy, kterou vypracováváme do odborného předmětu ve škole, ale hodiny nestačí na to, abychom ji zde i dokončili. Abychom ji tedy měli stále při ruce, tak ji můžeme nahrávat na Cloud. Cloud je internetové úložiště, takže k souborům se dostaneme kdekoliv, pokud máme připojení k internetu. Známý je například Google Disk, přičemž základní varianta je zdarma, a i přes to poskytne slušný prostor. Rychlost nahrávání a stahování se odvíjí dle rychlosti aktuálního připojení.

Flash disk

USB disk zná každý z nás, přičemž ty dnešní i přes malé rozměry dosahují kapacity spousty gigabytů. Sice za něj něco utratíme, ale poskytne spoustu výhod. Ještě před tím si však řekněme jednu menší nevýhodu a tou je, že ho musíme nosit u sebe a dát pozor, abychom ho nezapomněli třeba ve pracovním počítači v práci. Výhoda spočívá v tom, že si do něj hezky založíme složku a když pracujeme v nějakém programu, tak se všechno ukládá do ní.

flash disk

Odpadá tedy stahování a nahrávání nových upravených souborů jako u internetové varianty. Navíc přenosová rychlost je vysoká a nejsme závislí na žádném síťovém připojení. V práci činnost dokončíme, přijdeme domů, flash disk připojíme ke svému počítači a můžeme zvesela pokračovat. Když máme kombinované zaměstnání, kdy některé dny zahrnují homeoffice, tak je tato situace zcela běžná. Samozřejmě při částem používání to chce koupit zařízení s dostatečnou kapacitou, rychlostí a spolehlivostí.