Doba počítačů

Nejen počítače, ale hlavně mobily spějí kupředu obrovskou rychlostí a reagovat stihnou jen ti skutečně zapálení, nebo ti kteří se tím živí. U počítačů je to naprosto stejné. Když si v pondělí koupíte nejnovější stroj, tak vězte, že někde u výrobce je již ještě lepší v nějakém tom směru. Je jedno zda v rychlosti nebo detailnějším zobrazení.  

Proto působí velmi zábavně, když někdy ještě spustím svou starou bednu s XP Windowsem a skoro bez RAM paměti. Stroj se prokousává starými programy, které již dnes dávno neexistují a kdybych chtěl do tohoto PC instalovat něco nového, je mi většinou slušně sděleno, že jsem padlý na hlavu. No jo, ale copak ho mohu vyhodit? Provázel mne tolik let a tolik věcí jsem na něm dělal. Jenže, k čemu vlastně je?

 vnitřek PC

Samozřejmě, že již pracuji na stroji novém, rychlejším, modernějším i když i on už má dva roky. A ani jako nový nebyl nějakým výkvětem mezi počítači. Do světa IT sice zapadl, ale nechal jsem si jej ušít jen ke sledování videa v normální kvalitě a psaní textů. K ničemu jinému jej nepotřebuji, na hraní her nemám kdy. Ne, nic proto nim nemám, ale jen na to není čas. Třeba takového SCORNa bych si zahrál celkem rád, ale když jsem viděl požadavky na počítač, tak mi bylo jasné, že na tohle mít nebudu.  

Svět IT je svět někdy trochu záludný, protože právě díky hrám online může člověk přijít k virům a jiné různé havěti, zvláště když podcení obranu proti nim. Podvody jsou zde jeden vedle druhého a pokud si nedáte pozor, může se stát, že budete mít vyluxované konto ani se nenadějete.  

detail klávesnice

Do IT samozřejmě nepatří pouze počítače a mobilní telefony, ale spousta dalších věcí, které například napomáhají přenosům obrovského množství dat. A tyto objemy neustále narůstají, rychlosti jejich přenosu rovněž, takže jen IT specialisté tuší, co bude dál. A možná, že to ještě nevědí ani oni. Inu, pokrok je pokrok.