Dřevěná houpačka pro děti může zvyšovat přirozenou inteligenci

Houpačky versus houpací křeslo či houpací kůň

Někteří lidé tvrdí, že houpání zvyšuje přirozenou inteligenci, ostatně sami si to můžete vyzkoušet, pořídíte-li si domů houpací křeslo. Děti by mohly doma ocenit i houpacího koně, a to jak v předškolním věku, tak i na prvním stupni základních škol. Houpání jim může pomáhat i v osvojování si nových učebních látek a některé děti se kupříkladu naučí číst a pracovat s čísly ještě před vstupem do školy.

holčička na houpačce

Houpání vpřed a vzad

Pamatujete se na klasické houpačky ve tvaru lodiček na vesnických poutích? Na nich se dalo houpat jak vpřed i vzad, tak i s polohou těla bokem, tedy ze strany na stranu. Říká se, že houpání do stran spíše uspává, zatímco své IQ si zvýšíte pohybem dopředu a dozadu. Poutě a posvícení byly ideální příležitostí, jak zlepšit svůj život k nepoznání.

houpačky pro děti

Houpačka pro děti z dřevěného masivu

Nevýhodou houpaček na poutích je zejména to, že musíte dlouho vyčkávat, až se ve vašem městě objeví, pokud vůbec. A jakmile se jich dočkáte, mohou být brzy obsazené a budete u nich muset stát frontu. Máte to zapotřebí? Nebylo by lepší mít houpačku doma? Z masivní dřevěné trámové konstrukce?

Pořídíte-li si ještě k dětským houpačkám trampolínu, pískoviště a barefoot chodník, budete mít na zahradě komplet vybavení pro aktivní pohyb, což prospěje jak vám, dospělým, tak i dětem. Zabaví to celou vaší rodinu a může to mít i lví podíl na tom, abyste konečně odložili mobilní telefon, přestali civět do dotykového displeje, začali se hýbat a něco se sebou dělat. Lidské tělo nebylo stvořeno proto, aby se válelo na kanapi a surfovalo na Internetu. Webový prostor využívejte konstruktivně, jako informační zdroj a podpůrný prostředek pro vaši tvůrčí činnost, nikoli jako pasivní zábavu, kterou jen přijímáte cizí životní vzory. Žijte život svůj, podle svého a Internetem se pouze občas inspirujte.