Na co je třeba myslet při čištění podlah

Jakoukoliv podlahu je čas od času potřeba vyčistit. Doba se samozřejmě může lišit, především podle toho, jak moc se po ní chodí a také zda po ní chodí člověk obutý či nikoliv. Dříve či později však každá potřebuje řádnou očistu. Ve veřejných prostorách či v zaměstnání tuto činnost obvykle zastává uklízečka, avšak doma se o to musíme postarat sami. Většina z nás si však neuvědomuje, jak snadné je čištění phttps://www.wismont-cisteni.cz/cisteni-schodist-a-podlah/odlah pokazit, buď tím, že si podlahu zničíme, nebo tím, že ji vyčistíme nedostatečně a špínu jen zatlačíme hlouběji.

prostředky k čištění podlahy

Je proto dobré vědět, co vše je potřeba udělat, pokud chceme dosáhnout skutečně dobrého výsledku. To se bude hodit, zvláště pokud čekáte návštěvu. Jistě, nebude to rychlé ani jednoduché, avšak věřte, že nakonec to bude stát za to. V první řadě je potřeba si uvědomit, z jakého materiálu vaše podlaha je, a podle toho koupit vhodný přípravek. Máte doma lino, parkety, plovoucí podlahu, koberec, dlaždičky nebo jejich kombinaci? Každý typ vyžaduje něco jiného a vy musíte najít přesně takový prostředek, který bude vhodný na danou konkrétní podlahu. Jistě, existují i univerzální, avšak ty nejsou příliš účinné.

žena umývající podlahu

Pak je zde také otázka mopu či kartáče. Pro důkladnější vydrhnutí je samozřejmě lepší kartáč, avšak zde je potřeba dát při výběru pozor. Některé jemnější materiály mohou být kartáčem se skutečně tvrdými štětinami poškrábány a tím pádem znehodnoceny. A to se již nedá vrátit. Na druhou stranu, příliš jemné štětiny znamenají, že ji důkladně nevyčistíte a část nečistot nejenže zůstane, ale také bude zatlačena hlouběji, odkud bude mnohem těžší je dostat.

Otázkou také je, zda použít leštidlo. To sice dodá zářivý lesk, ale při nesprávném použití může podlahu proměnit doslova v klouzačku. To může zejména u starých https://www.skd.museum/cs/navsteva/obrazarna-starych-mistru/ lidí skončit i zlomenou nohou. Je tedy dobré s tím být opatrný. Samozřejmě, pokud vám to vše přijde náročné, můžete si zkrátka najmout někoho, kdo vám ji vyčistí. Pak budete mít jistotu profesionálního výsledku, což je koneckonců naším cílem.