Při stěhování buďte opatrní

Stěhovací firmy vás mohou upozornit, abyste si dávali pozor na nebezpečné předměty při stěhování Stěhování Mamut. Které to jsou a jak se v souvislosti s tím zařídit?

Sklo, porcelán a keramika – při balení těchto předmětů se můžete snadno pořezat, pokud vám nedopatřením vypadne z ruky sklenice nebo talíř. Mezi nebezpečné skleněné předměty se řadí i skleněné lustry, lampičky a nástěnná svítidla.

kanystr s benzínem

Výbojky a zářivky – máte-li doma tato starší svítidla, pečlivě je zabalte a dejte to na vědomí stěhovací firmě, protože pokud by se rozbily cestou výbojky a zářivky, mohou být nebezpečné tím, že obsahují rtuť. Unikající rtuť se pak může dostat do ovzduší a lidé ji mohou i vdechovat.

Akvária – stěhovací firmy přestěhují i akvária a vy si musíte dát velký pozor při jejich čištění, zbavování tekutiny a přenášení. Pokud máte doma velké akvárium, přenechejte tuto práci raději stěhovací firmě, velká akvária jsou velmi těžká a pochopitelně i křehká. Manipulace s nimi vyžaduje mnohdy speciální postupy a pomůcky a vězte, že stěhovací firmy akvária stěhují poměrně často.

staré žárovky

Hořlaviny, střelivo, výbušniny – nestává se to sice často, ale není to zcela vyloučeno. Někteří lidé mají v domácnosti například sbírku zbraní a munice. Hořlaviny jsou již v domácnostech častější, a stěhovací firmy mohou narazit např. na kanystry s benzínem nebo na skleněné láhve s ředidly, hořlavá lepidla a syntetické nátěrové hmoty. Máte-li něco podobného doma v dílně, nahlaste to stěhovací firmě včas.

Jedovatá zvířata – i s tímto se stěhovací firmy potýkají a v takovém případě je nutné perfektně zabezpečit příslušné nádoby před otevřením a únikem takových jedinců. Může se jednat o jedovaté pavouky, štíry nebo hady a s těmito zvířaty není žádná legrace. V některých případech je rozumnější přestěhovat malá zvířata, např. hmyz, ve vlastním voze s dostatečně zabezpečenou přepravní nádobou.