Mobilní nebo modulový dům

V dnešní době už je možné vše, můžete si koupit mobilní dům nebo si ho nechat vyrobit na míru Firmy nebo prodejci, kteří prodávají mobilní domy, by měly mít vždy na ukázku pár typů, jak takový mobilní dům vypadá. Můžete požádat o prohlídku a nahlédnout do prostor domu. Tento typ domu je výhodný pro lidi, kteří nemají dostatek financí, ale mají pozemek, na kterém by rádi postavili svůj barák. je možné pořídit si dům, který je velmi nadčasový a komfortní. mobilní domy bývají plně zařízené od kuchyňské linky, po obývací pokoj, ložnici i dětské pokoje a samozřejmě součástí je toaleta s koupelnou.

Mobilní dům

I když se to na první pohled nezdá, vejde se tam čtyřčlenná rodina. Mobilní dům je celoroční dům domov, kde můžete trávit svůj čas s rodinou. Pokud máte místo kam svůj mobilní domov umístit, stačí jen objednat a oni Vám ho dovezou na místo určení. je také možné zakoupit mobilní dům již po nějakém majiteli bude o něco levnější ale nemusí být podle vašich představ. Kdo má peněz o trochu více, může si mobilní dům nechat vyrobit na míru. Prodej mobilních domů je možný snad po celé České republice.

Modulový dům

Také je rozdíl mezi mobilním a modulovým domem mobilní dům neboli mobilheim je charakteristický tím, že má pojízdná kola a tažnou oj, díky které můžete dům zapřáhnou a dopravit na pozemek po vlastní ose. Kola mohou být i následně demontována. jelikož je tento typ možné přesunout nelze dostat evidenční nebo popisné číslo. IV tomto případě musíte navštívit stavební úřad sice mobilní dům nebyl postaven n na pozemku, ale je určen k bydlení musíte tedy vlastnit vydání územního souhlasu. Modulový dům hele stejně jako kontejnerový dům se nedá přepravit na pozemek po vlastní ose a k jeho přesunu je potřeba jeřáb. Tento typ stavby se pevně kotví k zemi a z pohledu stavebního zákona představuje stavbu k tomuto typu domu lze přidělit evidenční nebo popisné číslo.