Svět na půdě

Půda je svět sám pro sebe. Půdu mnohdy zdědíme ještě po rodičích, někdy dokonce prarodičích. Za tu dobu se zde nashromáždili různé předměty, které odpovídají době a situaci, v které se rodina právě nacházela. Na půdě je možné najít velmi zajímavé předměty. Všechno, co se v rodině ocitlo a nebylo potřeba co bylo použito, ale již to dosloužilo, bylo odneseno na půdu. Mnohé z těch věcí snad někdy v životě ještě měly být využity či vyhozeny, ale postupně byly zaházeny dalšími věcmi, takže se k nim následně již nikdo nedostal. Taky cesta na půdu a její procházení vyžaduje jistou dávku odvahy.

stará chatrč

Za ta léta zde nasedaly vrstvy a vrstvy prachu a snad i zatoulaná myška zde může proběhnout. Cesta na půdu vyžaduje velmi mnoho času, zvlášť pokud jste alespoň trochu melancholičtí, sentimentální a máte bujnou fantazii. Každý předmět, který zde totiž naleznete a poznáte, ve Vás vyvolá vzpomínky. Pokud jej vidíte prvně v životě, může se Vám rozběhnout Vaše fantazie a Vy před sebou uvidíte celý příběh tohoto předmětu a lidí, kteří jej vlastnili. Takovýto výlet do historie se může hodně protáhnout, ale může se také stát nejoblíbenější částí dne, na kterou budete čekat.

starý dům

Vždyť i půda je motivem mnohých filmů, které mají právě ve svém scénáři vytvoření fantazijního světa, kde se dějí různé dobrodružné příběhy. Pokud bychom ale měli zůstat nohama na zemi, musíme uznat, že ne vždy je možné takto vyklízení půdy prožívat. Na vyklízení půd je pak možné si někoho najmout. Někoho bez zbytečných sentimentálních myšlenek zahodí, co je potřeba. Tato možnost Vám uleví od nepříjemné práce navíc, která třeba přišla v momentě, kdy jste ji nejméně čekali a kdy se jí nemůžete věnovat. Tuto práci jistě oceníte, pokud zrovna máte malé děti, kterým se musíte neustále věnovat a se kterými musíte nonstop být.